Állattartó telep pályázatok 2024-től

2024 elején újraindulnak a várva várt állattartó telep pályázatok, ezzel is  új lehetőségeket kínálva a gazdálkodóknak. Az új ciklusban várhatóan megújult tematikával és frissített feltételekkel jelentkeznek majd a kiírások, bár bizonyos jól bevált pályázati elemek vélhetően változatlan formában megmaradnak. Ismerje meg, milyen pályázati témákra nyílik lehetőség, és mire számíthatunk az újítások terén, valamint melyek azok a stabil tényezők, amelyek továbbra is meghatározóak lesznek a VP-s támogatások körében.

Állattartó telep pályázatok-Állandó pályázati elemek

Építés+technológia fejlesztése: kiemelt fő cél

Megújuló energiák és energetikai hatékonyság: A projekt keretében a fő célok mellett ugyancsak kiemelt szerepet kap a megújuló energiaforrások alkalmazása és az energetikai hatékonyság javítása.

Előkészítési és projektmenedzsment: mint elszámolható költség ismét jelen lesz.

Pályázók köre:

  • Mezőgazdasági termelők.
  • Mezőgazdasági termelői csoportok.
  • Fiatal mezőgazdasági termelők

Területi lehatárolás/támogatás tartalom

  • Közép-magyarországi régióban az összes elszámolható költség 40%-a.
  • Nem közép-magyarországi régióban az összes elszámolható költség 50%-a.

 Állattartó telep pályázatok-Új pályázati elemek

  • Mezőgazdasági árbevétel határértékének módosítása: A pályázaton való részvételhez szükséges mezőgazdasági árbevétel határértéke 50%-ról 40%-ra csökkent, ezzel növelve a potenciális pályázók körét.
  • Fiatal gazdák kiegészítő támogatása: A fiatal gazdák, és kollektív projektek számára nyújtott kiegészítő támogatás mértéke 10%-ról 15%-ra emelkedett, ami jelentős ösztönzést jelent a fiatal vállalkozók számára az ágazatban.
  • Minimális üzemméret 6000 Euró STE helyett 10 000 Euró STE -re változott.

Az Állattartótelep pályázatok fejlesztéseket egy ú.n. hármas egység mentén jellemezhetjük:

Állattartó telep pályázatok- beruházási jellemzők

  1. Építéssel járó állattartási technológia kialakítása
    • Az állategészségügyhöz, takarmányozáshoz, állattartáshoz kapcsolódó és az előállított termék és takarmány kezelésére, tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése (pl. szellőztetés, hűtés-fűtés technológiája, telepi takarmánykeverőkhöz tartozó takarmánytároló technológia, etetés és itatás technológiája, tojásgyűjtés, tojásosztályozás, tojáskeltetés).
    • Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése (pl. istálló, mézház, tojás válogató és keltető épület, állatválogató-kezelő és -felhajtó, elektromos és hagyományos karám, kifutó és jártató kialakítása, férőhely kiépítése, termény vagy takarmány tárolását szolgáló építmények).
  2. Építéssel nem járó állattartáshoz kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése
    • Takarmány-előkészítés, kiosztás, tartósítás és kezelés gépei, az állathigiénia biztosításához szükséges gépek, állati termékek telepszintű kezelésének eszközei és gépei.
  3. Az állattartó gazdaságokban az energiafelhasználás csökkentése, az erőforrás-hatékonyság javítása
    • Épületek és építmények hőtechnikai adottságainak javítása, hőveszteségének csökkentése, fűtési, hűtési és használati melegvíz rendszereinek korszerűsítése, világítási rendszerek korszerűsítése, beépített technológiai berendezések korszerűsítése, épületgépészeti fejlesztések, új energiatakarékos technológiák kiépítése, energiatakarékos berendezések beszerzése.
    • Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása (pl. napkollektorok, biomassza alapú és hőszivattyús rendszerek, geotermikus energia, biogáz termelés, napelemes rendszerek, szélenergia felhasználása)​​.

⇒ Miben tudunk önnek segíteni?

forrás: https://annexpalyazat.hu

Könyvjelző Közvetlen hivatkozás.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük